KARTA DUŻEJ RODZINY - na start

16.06.2014


     "Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła w swojej gminie złożyć  wniosek o wydanie  karty.
     Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury  oraz aktywnego wypoczynku.
     Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wkrótce pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.
     Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód".

 

Mieszkańcy Gminy  Stara  Błotnica, wnioski o Kartę Dużej Rodziny, mogą już składać od 16 czerwca 2014 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Starej  Błotnicy w godzinach urzędowania Ośrodka.

 

 

Grażyna  Stefańczyk

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

opracowano na podstawie informacji:

Biuro Promocji i Mediów
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Wróć